Ana Sayfa Yurtiçi Oteller Yurtiçi Turlar Yurtdışı Turlar Online Uçak Bileti Alternatif oteller Sizi arayalım
Tüm Yurt İçi Oteller  

Tur Konuları

Popüler Turlar

Tüm Yurt İçi Turlar  

Tur Konuları

Popüler Turlar

Tüm Yurt Dışı Turlar  

Neo Klasik Italya Turu 299 EUR

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Roma (3) – Floransa (1) – Venedik (3) Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile
Tur Tarihi : Tarih bilgisi bulunamadı
Ulaşım : Uçak
Konaklama : Var
7 Gece 299 EUR
italya turlari
TUR PROGRAMI :

Neo Klasik İtalya

Roma (3) - Floransa (1) - Venedik (3)

Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile

06, 13, 20, 27 Kasım - 04, 11 Aralık 2016

10 Ocak - 21 Şubat - 13, 20 Mart 2017 - 7 Gece

 

(Sabah gidiş - Akşam dönüş)

 

**** Albano & Nemi Gölü & Castel Gondolfo turu(35 Euro) + Roma İkonları ve Roma gece turu (60 Euro)

Toskana  turu - Siena - San Gimignano (65 Euro ) + Floransa Şaheserleri - Rönesans - Pisa turu (65 Euro) + Verona turu (35 Euro)

Avantajlı ekstra geziler: 260 euro yerine 190 EURO(Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)

                                 *** 0-2 yaş ücretsiz ,2-12 yaş %50 indirimlidir.

 

 

1. Gün                    İSTANBUL - ROMA

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarı önünde saat 07.25`te hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları`nın TK 1837 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.55`te Roma`ya hareket ve yerel saat ile 11.35`te varış ve varışımıza istinaden Frascati`ye transfer. Frascati gezisi sonrası arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak eşsiz bir doğaya sahip olan Albano - Nemi Gölü - Castel Gondolfo turuna katılabilirler (35 Euro).Tur sonrası otelinize transfer. Arzu eden misafirlerimiz ile lokal restoranda akşam yemeği (15 Euro). Geceleme Roma otelinizde.

 

2. Gün                   ROMA

Sabah kahvaltısı sonrasında arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra düzenlenecek Roma ikonları ve Roma gece turu (60 Euro). Urbs caput mundi yani Dünyanın merkezindeki kent olarak adlandırılan Roma sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesans`a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve estetiğiyle bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Turumuzda Avrupa Medeniyeti`ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma`da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma`ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro), Castel San't Angelo - Melekler Şatosu, Navona meydanı ,Piazza Pietra Pantheon, Piazza Popolo görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği için serbest zaman, sonrasında Roma`yı rehberiniz ve gece ışıklarının eşliğinde keşfetmeye devam ediyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte otelimize transfer.

 

03. Gün                 ROMA ( NAPOLI - POMPEI)

Sabah kahvaltı sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Napoli & Pompei turu(85 Euro). Margarita pizzasının anavatanı olduğu söylenen ve İtalya`nın en büyük 3. Şehri olan Napoli`de Garibaldi meydanı, Via Toledo ve bu ikisinin arasında kalan kısmı olan Centro Storico diye adlandırılan şehrin en eski denebilecek semti gezilecek yerler arasındadır. Napoli şehir turumuz sonrasında, Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei görülecektir. Pompei M.S. 79`da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Gezi bitiminde Roma otelimize dönüş,

 

04. Gün                 ROMA - FLORANSA  (SİENA - SAN GİMİGNANO)

Sabah kahvaltısının ardından Chianti bölgesinin en önemli  şehirlerinden biri olan Castellini görülecektir.  Sonrasında  arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Toskana turu  Siena - San Gimignano (65 Euro). Siena : Orta Çağ`dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa`nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya`nın keyifli yemeklerini tatma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi`nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. San Gimignano: Çevresinde Dünyanın en kaliteli ve çeşitli üzüm bağlarının ve en iyi dondurmacısının bulunduğu, porcini ve türüf mantarlı peynirleri ile ünlü,14.yy`dan kalma ve etrafı surlarla kaplı Toskana`nın Orta Çağ şehrini geziyoruz. Sonrasında Floransa bölgesindeki otelinize transfer.

 

05. Gün                 FLORANSA - VENEDİK (PİSA)

Sabah kahvaltının ardından Floransa`ya hareket, otele transfer ve odaların alınmasına kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Floransa Şaheserleri Rönesans -Pisa turuna katılabilirler (65 Euro). Rönesans`ın başkenti Floransa`da, aynı zamanda Pinokyo`nun memleketi olan bu şirin şehirde önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa`nın 4. büyük kilisesi olan Santa Maria Del Fiore Katedrali`n dışarıdan görülmesi. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri de bazıları Kur`an-ı Kerim`de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı ve `Cennet Kapısı` olarak adlandırılan bronz kapıdır. Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto` nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa`nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michalengelo`un` nun ünlü Davut Heykeli`nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır. Pisa Gezisi: 12. Yüzyıl`da, Batı Akdeniz`deki ticaret üstünlüğünü elinde bulunduran Pisa dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Tur bitimi Venedik bölgesindeki otelimize transfer.

 

 

 

6.Gün                    VENEDİK

Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan * Venedik Kombi turuna katılabilirler (45 Euro). Özel Tekne ile Tronketto İskelesi`nden binilecek tekne ile yaklaşık 4 km uzunluğundaki Büyük Kanal`dan geçip San Marco Meydanı`na geliş. İstanbul`dan getirilen granit sütunların da bulunduğu bu meydan yüzyıllar boyunca dünya ticaretinde söz sahibi olmuş Venedikli tüccarların buluştukları ve açık denizlere yelken açtıkları önemli bir merkez. Daracık kanalları, küçük meydanları ve gondolları ile meşhur Venedik` de süslemeleri ile `altın kilise` unvanını kazanan ve ön cephesini Latin istilasında İstanbul`da Ayasofya`dan sökülerek getirilen bronz atların süslediği Bazilika, mahkûmların idam edilmeden evvel son kez şehri izledikleri Son Bakış Köprüsü, büyük kanal üzerindeki en büyük köprü olan ve üzerinde dükkânlar bulunan Rialto Köprüsü, Venedik`in en önemli anıt binalarından Dükler Sarayı ile 15. yy. sonunda inşa edilmiş Saat Kulesi`nin görülmesi. Daha sonra su ile hemhal olmuş bu şehrin meşhur kanallarında gondol gezisi. Gondol gezisi esnasında Cem Sultan`ın Venediklilerin elinde tutulduğu süre içinde bir süre kaldığı Salute Kilisesi`nin görülmesi ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek olan Murano - Burano adalar turuna katılabilirler (45 Euro). Turumuz bitiminde konaklayacağımız otele transfer.

 

7.Gün                    VENEDİK (MİLANO - OUTLET KÖYÜ - SIRMIONE - GARDA GÖLÜ)

Sabah kahvaltısı sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan Milano - Outlet Köyü - Sirmione  Garda gölü turu (75 Euro). Avrupa`nın moda başkentlerinden biri olan Milano, bunun yanı sıra mutfağı, operası, kiliseleri ve büyük usta Leonardo Da Vinci`nin Son Akşam Yemeği freskosu gibi paha biçilemez sanat eserleriyle de öne çıkıyor. İtalya`nın iş ve finans başkenti olsa da alışveriş, gece hayatı ve yeme içme deneyimi için de doğru adres olan Milano`da ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecektir.  Ardından Garda Gölünün incisi Sirmione kasabasının girişinde tarihi 13. yy`a dayanan Garda Gölünün etrafını saran bir kalenin bulunduğu, begonvil çiçekleriyle kaplı binaları ve tarihi dokusu korunmuş sokakları ile sakin bir Ortaçağ kasabası olan Sirmione, masal diyarını andırıyor.  Sonrasında outlet gezisi yapılacaktır. Gezi bitiminde Venedik otelimize transfer.

 

8.Gün                    VENEDİK - ISTANBUL

Sabah kahvaltısı sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Verona turu (35 Euro). Bu turumuzda tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo ve Julietin evininde bulunduğu, Roma anfitiyatrosundan (Coloseum) sonra İtalya`daki en büyük anfitiyatrosuna (arena) ev sahipliği yapan kuzey İtalya`nın romantik şehri Verona gezimiz sonrasında Venedik havalimanına transfer. Türk Havayollarının TK 1834 sefer sayılı uçağı ile 18:05`te İstanbul`a hareket. Yerel saat ile 21:35`te İstanbul`a varış ve turumuzun sonu.

 

 

3* Oteller

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

3 &ndash 12 Yaş

Çocuk

0 &ndash 2 Yaş

Çocuk

04, 11 Aralık 2016&ndash 10 Ocak & 21 Şubat 2017

299 Euro

190 Euro

299 Euro

150 Euro

06, 13, 20, 27 Kasım 2016 &ndash 13, 27 Mart 2017

349 Euro

190 Euro

349 Euro

150 Euro

 

 

 

 

OTEL İSİMLERİ

Roma

( Şehir Dışı )

Floransa

**

Venedik

***

3* Tivoli Hotel

3* Hotel Golf Corallo

3* Tulip Inn Hotel &ndash Padova

3* Hotel Roma Sud

3* Hotel Massimo

3* Raffaello Hotel- Mestre

3* Maximo Hotel

3* Hotel Marrani

3* Hotel Al Fogher - Treviso

 

 

*  Venedik Kombi turu tren, özel tekne ve gondol ile gerçekleştirilmektedir.
** Floransa konaklaması Montecatini, Prato, Mugello bölgelerinden birinde sunulmaktadır.
*** Venedik konaklamaları Padova, Mestre, Mira,  Noventa Di Piave ve Treviso bölgelerinden birinde sunulmaktadır.

****  Italya otel standartları T.C. otel standartlarının altındadır

TURUN DÜZENLENECEĞİ DİĞER TARİHLER :

Hareket Tarihi Dönüş Tarihi
Kayıt Bulunamadı
TUR FİYATLARI :

TUR ÜCRETİ
İki - Üç kişilik odada kişi başı
Tek Kişilik Oda
Ek Yatak
0-2 Yaş Çocuk
3- 12 Yaş Çocuk
Fiyat sorunuz

EKSTRA ÜCRETLER
Vize
Yurt Dışı Çıkış Harcı
Havallimanı Vergi
Seyahat Sigortası
Diğer
120,00 EU
0,00 EU
0,00 EU
0,00 EU
0,00 EU
BENZER TURLARIMIZ :
 
TUR ULAŞIM BİLGİLERİ :

RESİM GALERİSİ :
Neo Klasik Italya Turu 299 EUR
Neo Klasik Italya Turu 299 EUR
Neo Klasik Italya Turu 299 EUR
Neo Klasik Italya Turu 299 EUR

Resimlerin büyük halleri için lütfen resimlere tıklayınız.

ÜCRETLİ HİZMETLER :

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ

Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro ) İsteğe bağlı seyahat sigortası (10 Euro)  Ekstra turlar ve kişisel harcamalar.

Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro ).

 

ÜCRETSİZ HİZMETLER :

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ

Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile İstanbul (SAW)  Roma / Venedik  İstanbul (SAW) gidiş dönüş uçak bileti, Belirtilen otellerde 7 gece oda+kahvaltı konaklamalar, Panoramik Castellini  ve Frascati gezisi Otel vergileri - Turist şehir vergileri,Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli, Fly Express profesyonel rehberlik hizmetleri

İLAVE BİLGİLER :

ÖNEMLİ NOTLAR & UYARILAR

 

***Tur Programımız minumum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acentanız aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

 

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentanız tarafından bildirilecektir

 

***Fuar, kongre, konser,etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km` lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acentanız tarafından bilgi verilecektir.

 

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan &ndashyaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

 

***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

 

***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Flyexpress sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

***Ekstra turlar , servis aldığımız yerel acenta tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

 

***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

 

*** Fly Express, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü`ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Fly Express, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

 

Vize

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden &ldquoVize İçin Gerekli Evraklar&rdquo listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Fly Express sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

TUR HAKKINDAKİ YORUMLAR :
Henüz bu turumuz hakkında yorum yazılmamış. İlk yazan siz olmak istemisiniz ?
TUR HAKKINDAKİ YORUMUNUZ :
Lütfen tüm alanları doldurunuz
Adınız
:
E-Posta adresiniz
:
Yorumunuz
:
   
Guvenlik Kodu - Eğer göremiyorsanız lütfen iletişime geçiniz.
Kodu Yenile
   
REZERVASYON :

Seçilen Tur
Neo Klasik Italya Turu 299 EUR
Roma (3) – Floransa (1) – Venedik (3) Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile
Yurt Dışı Turlar / italya turlari
Konaklama : Var
Süre : 7 Gece 299 EUR
Ulaşım : Uçak

Tur Tarihi
Lütfen aşağıdaki listeden rezervasyon yaptırmak istediğiniz tur dönemini seçiniz
  Hareket Tarihi Dönüş Tarihi
Tur İçin Kayıtlı Dönem Kaydı Bulunamadı